नेपाली खोज
बुधबार, माघ ५, २०७८
  • होमपेज
  • ज्योतिशास्त्र अनुसार बजरंग बाण पढेर के हुन्छ र सुकेको बेसार खाल्टोमा वा बाहिर फाल्दा के फाइदा हुन्छ?

ज्योतिशास्त्र अनुसार बजरंग बाण पढेर के हुन्छ र सुकेको बेसार खाल्टोमा वा बाहिर फाल्दा के फाइदा हुन्छ?

ज्योतिशास्त्र अनुसार बजरंग बाण पढेर के हुन्छ र सुकेको बेसार खाल्टोमा वा बाहिर फाल्दा के फाइदा हुन्छ?

मूलतः उत्तर दिइएको थियो: के हुन्छ जब एक बजरंग तीर ज्योतिष मा खस्छ? र सुख्खा हल्दी खाडलमा फाल्नु वा बाहिर फाल्नुको फाइदा के हो?

माफी संग अनुरोध: कृपया पहिले हिन्दी भाषा को सम्बन्ध मा र खाली नीति अनुसार हिज्जे सही गर्नुहोस्। कृपया प्रश्न मा ज्योतिष बाट के अपेक्षित छ र तपाइँ के चाहानुहुन्छ व्याख्या गर्नुहोस्। जवाफ दिने प्रयास हुनेछ।

जवाफ

1- पहिलो प्रश्न हो: ज्योतिष अनुसार बजरंग बान पढेर के हुन्छ?

सर्वप्रथम, ज्योतिष को मूल ग्रंथहरुमा बजरंग बान को उपयोग को कुनै उल्लेख छैन। विगत केहि बर्षहरुमा लेखिएको ग्रह शान्ति को ज्योतिषीय ग्रंथहरुमा, गणेश, दुर्गा, हनुमान र कार्तिकेय को पूजा मंगल ग्रह को शान्ति को लागी सल्लाह दिइएको छ।

बजरंग बान हनुमान जी को खुशी को लागी निर्धारित प्रार्थना भजन हो। यो बिज मन्त्रमा धनी छ, यसैले यो धेरै प्रभावकारी मानिन्छ। तर यो नोट गर्न को लागी महत्वपूर्ण छ कि बीज मन्त्र मा उच्चारण को शुद्धता बिल्कुल आवश्यक छ। बिज मन्त्र के हो थप छलफल गरीएको छ।

बजरंग बान को विधिवत पढाई संकट, रोग, डर आदि को कुनै पनी प्रकार को रोकथाम को लागी गर्न सकिन्छ त्यहाँ एक ज्योतिषी सोध्न कुनै आवश्यकता छैन, तर त्यहाँ एक अनुष्ठान विशेषज्ञ संग परामर्श गर्न आवश्यक छ।

चूंकि बजरंग बान मा धेरै बीज मन्त्रहरु छन्, जुन पूर्व अभ्यास वा मार्गदर्शन बिना प्रत्येक साधारण व्यक्ति द्वारा ठीक संग पठ्न सकिदैन, यसैले म कृपया दयालु सुझाव दिन्छु कि सामान्य मानिस हनुमान जी को आफ्नो काम, सुन्दर काण्ड, हनुमान चालीसा को खुशी संग खुशी हुनु पर्छ। , हनुमान अष्टक हनुमान त्यहाँ बहुक छन् र धेरै अन्य पाठहरु पनि यस्तै गर्नु पर्छ

यी सबै पाठहरु पवित्रता, पवित्रता, श्रद्धा, भक्ति र राम नाम को प्रशंसा संग काम साबित गर्न मा धेरै उपयोगी छन्। तर यदि केवल बजरंग तीर को उपयोग गर्न को लागी हो, तब पठाइएको मन्त्र को पाठ एक योग्य पंडित वा एक सक्षम व्यक्ति द्वारा बुझ्नु पर्छ।

यो यहाँ ध्यान दिनु पर्ने कुरा हो कि कर्म को फल निश्चित रूप मा अनुभव गर्न को लागी छ। भगवानको आराधना गरेर, हामी उनीहरुलाई सहन र बाटो पाउने शक्ति पाउँछौं। तर टोन चाल संग केहि हुदैन।

यदि कसैलाई कुनै पाठ, मन्त्र जप आदि मा कुनै अनुभव छ, तब यो जरूरी छैन कि सबै को समान अनुभव हुनु पर्छ; यो प्रत्येक साधक, भगवान को अनुग्रह, उद्देश्य आदि को भक्ति को तीव्रता मा निर्भर गर्दछ।

★★ बीज मन्त्र र प्रार्थना को बीच एक फरक छ

बीज मन्त्रहरु यस्ता मन्त्र हुन् जसमा देवनागरी को अक्षर को विशेष संयोजन गरीएको छ जस्तै:

राम रामाय नमः।

ओम गण गणपते नमः

★ बीज मन्त्र एक तरीका मा विशेष शक्तिशाली मन्त्र हो, त्यसैले तिनीहरुको उच्चारण र उपयोग को विधि मात्र अनुष्ठान विशेषज्ञ पंडित जी बाट वा यो योग्य हुन जान्ने एक व्यक्ति बाट सबै कुरा सिकिसकेपछि गरिनु पर्छ।

आजकल, जब हामी हिन्दी को सही हिज्जे लेख्न को लागी सक्षम छैनौं, हाम्रो उच्चारण पनि सही छैन, तब कती टाढा यो बीज मन्त्र को जप भन्न को लागी सही छ र चाँडो बाट उनीहरु बाट वांछित परिणाम प्राप्त गर्ने बारे मा सोच्नुहोस्? कृपया यो पनि विचार गर्नुहोस्।

उदाहरण को लागी .. गण गणपतय नमः। यो गणपति अथर्वशीर्ष को बीज मन्त्र हो। साधकहरु को धेरै जसो यो मन्त्र हो कि यो शुद्ध थिएन – गम पठाइयो। गम गणपतई। गणपतय। गंगा गणपेटे। गनपेट। जसरी बिजुली वा चुम्बक को उपयोग मा विशेष ख्याल आवश्यक छ, उस्तै तरीका बीज मन्त्र मा सावधानी आवश्यक छ।

केहि मानिसहरु को विश्वास छ कि एक विश्वास हुनु पर्छ, गलत उच्चारण माफ गरीएको छ, तर यो कुरा शास्त्र अनुसार तार्किक छैन।
केहि भन्न को बिन्दु मात्र प्रार्थना को लागी राम्रो छ। यदि भगवान को प्रार्थना कुनै पनी भाषा मा टूटेका शब्दहरुमा श्रद्धा भक्ति संग गरिन्छ, तब यो सुनेको छ। तर मन्त्र शब्द शक्ति को उपयोग हो, त्यसैले भक्ति को अलावा, उच्चारण को शुद्धता र उपयोग को नियमितता बिल्कुल जरूरी छ।

२- दोस्रो प्रश्न हो: खुसी हल्दी – यो खुशी को लागी लेखिएको छ कि सुधार को लागी अनुरोध पछि – सूखी हल्दी को कथित उपयोग आज सम्म ज्योतिष को कुनै प्रामाणिक पाठ मा देखीएको छैन। यसैले यो केहि भन्न सम्भव छैन यो।

रातो किताब:

कोहि भन्न सक्छन् कि यो लाल किताब को उपयोग हो। जबकि तथ्य यो रहन्छ कि यो र यस्तै धेरै प्रयोगहरु अब ज्योतिष को लाल किताब किताब को नाम मा सामने आएको छ। लाल किताब ज्योतिष को एक फरक तरीका हो, यो मा पनि एक व्यक्ति को जन्म पत्रिका लाल किताब को नियम अनुसार तैयार गरीन्छ, तब ग्रहहरु को उपायहरु लाई बताईन्छ।

यो लाल किताब पहिले पञ्जाब क्षेत्र मा अधिक प्रचलित थियो, तर अब यो धेरै त्यो क्षेत्र मा मान्यता प्राप्त छैन तर यो उत्तर भारत को बाकी भाग मा फैलिएको छ। लाल किताब को उपचार जन्म चार्ट मा ग्रहहरु को विशेष विश्लेषण संग, केवल लाल किताब विशेषज्ञ यो ठीक संग बताउन सक्नुहुन्छ, होरा ज्योतिषी यो अध्ययन बिना यो बताउन सक्दैनन्।तर आजकल सबै कुरा गडबड छ।

अब ठूला पाठहरु बजार मा उपचार को नाम मा उपलब्ध छन्। यस बाहेक, नयाँ उपायहरु हरेक दिन विभिन्न मिडिया प्लेटफार्महरुमा विभिन्न घरेलु सामानहरु, मसलाहरु को बारे मा सुझाव दिईन्छ, यी उपचारहरु को कुनै शास्त्रीय आधार छैन र व्यापक रूप मा अनुभव गरीएको छ। त्यहाँ कुनै प्रमाण छैन या त को। त्यो मेरो बुझाई हो। त्यहाँ मानिसहरु म भन्दा राम्रो विचार लेख्न हुनेछन्। उनीहरुको बिचार स्वागत छ।

Facebook Comments

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

सम्बन्धित खवर

धेरै कमेन्ट गरिएका