नेपाली खोज
बुधबार, माघ ५, २०७८
  • होमपेज
  • भिटामिन डी सूर्यको किरणमा कति लामो समयसम्म रहन्छ?

भिटामिन डी सूर्यको किरणमा कति लामो समयसम्म रहन्छ?

  • Govinda Karki
  • शुक्रबार, फाल्गुन २१, २०७७
भिटामिन डी सूर्यको किरणमा कति लामो समयसम्म रहन्छ?

सूर्यको किरणमा भिटामिन डी हुँदैन। जब घामको नरम किरणहरू हाम्रो छालामा पर्दछन्, हाम्रो छालाले भिटामिन डी बनाउँछ। यो सूर्योदय देखि १ घण्टा (जाडो मौसममा २ घण्टा सम्म) र सूर्यास्त हुनुभन्दा १ घण्टा पहिले हाम्रो छालामा गर्नुपर्छ।

मेरो आफ्नै अनुभव छ कि व्यायाम गरेर (पसिना) प्रत्येक दिन ३० मिनेटको लागी, भिटामिन डी पनि बनेको छ। चिकित्सा विज्ञान वा कुनै पनि डाक्टरले यो प्रमाणित गर्दैन, तर म व्यायाम गर्दैछु, त्यहाँ भिटामिन डी गोली लिन आवश्यक छैन।

बेलायतको पर्यटन दूतमा महन्त श्रेष्ठ नियुक्त
बेलायतको लण्डनमा लामो समयदेखि व्यवसाय गरेर बसिरहनुभएका व्यवसायी एवं समाजसेवी महन्त श्रेष्ठ बेलायतका लागि पर्यटन दूत नियुक्त हुनुभएको छ ।

नेपाल पर्यटन बोर्डले उहाँलाई मानार्थ जनसम्पर्क प्रतिनिधिका रूपमा आगामी दुई वर्षका लागि नियुक्त गरेको छ । बोर्डका अध्यक्ष डा धनञ्जय रेग्मीले सफल कार्यकालको बधाई दिँदै श्रेष्ठले नेपालको पर्यटन क्षेत्रमा योगदान पुर्याउने आशा व्यक्त गर्नुभएको छ ।

लामो समयसम्म रिक्त रहेको बेलायतको पर्यटन दूतमा नियुक्त भएपछि श्रेष्ठले बेलायतबाट पर्यटकहरू नेपाल पठाउन सहयोग गर्ने र नेपाललाई थप चिनाउन लागी पर्ने बताउनु भयो ।

उहाँले बेलायतमा रहेको नेपाली दूतावास र लण्डनबाट नेपालमा भ्रमण गर्ने÷गराउने अन्य सङ्घसंस्थासँग समन्यवसमेत बताउनुभयो । लण्डनको दक्षिणी भेगमा रहेको ईलिङमा मन्टिज रेष्टुरेन्ट सञ्चालन गर्दै आउनुभएका श्रेष्ठ बेलायतको एनआरएनका संस्थापक अध्यक्षसमेत हुनुहुन्छ ।

Facebook Comments

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका