नेपाली खोज
बुधबार, माघ ५, २०७८
  • होमपेज
  • सप्तकोशी किनारमा क्याम्पिङ गर्दै नेपाली घुमन्तेहरु

सप्तकोशी किनारमा क्याम्पिङ गर्दै नेपाली घुमन्तेहरु

  • Govinda Karki
  • बिहिबार, फाल्गुन २०, २०७७
सप्तकोशी किनारमा क्याम्पिङ गर्दै नेपाली घुमन्तेहरु

इटहरी, २० फागुनः नेपालको सबैभन्दा ठूलो नदी सप्तकोशी किनारमा क्याम्पिङ गर्दै नेपाली घुमन्तेहरु । कोभिड १९ को सकस सकिएपछि वैदेशिक घुमघाम कडाइ भएकाले नेपालीहरु आन्तरिक पर्यटनमा रम्न थालेको नेपाल पर्यटन वोर्डले गठन गरेको आन्तरिक पर्यटन पुनःउत्थान समिति प्रदेश १ का संयोजक भविस श्रेष्ठ बताउनुहुन्छ । तस्वीरः विराट अनुपम, रासस

अमेरिकी उपराष्ट्रपतिद्वारा अष्ट्रेलियाका प्रधानमन्त्रीसँग चीनलगायतका विषयमा छलफल
अमेरिकी उपराष्ट्रपति कमला ह्यारिसले अष्ट्रेलियाका प्रधानमन्त्री स्कट मोरिसनसँग छलफल गर्नुभएको छ । उहाँहरूका बीचमा आपसी सहकार्य, विश्वव्यापी तथा क्षेत्रीय चुनौतीहरू, मौसम परिवर्तनसँगै चीन र म्यानमारका बारेमा कुराकानी भएको जनाइएको छ ।

अमेरिकी राष्ट्रपतिको कार्यालयद्वारा जारी वक्तव्यमा दुवै देशका नेताहरूले आपसी सहकार्य बढाउनु पर्ने र सम्बन्धलाई बलियो बनाउनु पर्नेमा जोड दिनुभएको उल्लेख गरिएको छ ।

“उपराष्ट्रपति र प्रधानमन्त्रीले थप सहकार्यका अवसर तथा सम्भावनाहरू, विश्वव्यापी तथा क्षेत्रीय चुनौतीहरू, मौसम परिवर्तन, चीन र बर्मासँगै अन्य धेरै विषयमा छलफल गर्नुभएको छ,” वक्तव्यमा लेखिएको छ । उहाँहरूले इन्डो प्यासिफिक क्षेत्रका बीचमा बलियो एकता र थप सहकार्यका बारेमा पनि विचारविमर्स गर्नुभएको अधिकारीहरूले जनाएका छन् ।

“सँगसँगै काम गर्ने कुरामा सुधार गर्ने, अन्य साझेदार तथा सरोकारवाला निकायहरूसँगको सम्बन्धलाई बलियो बनाउने, अर्थतन्त्रको पुनःउत्थानका लागि संयुक्त प्रयास गर्ने, एक अर्कालाई सक्दो सहयोग गर्ने बारेमा उपराष्ट्रपति ह्यारिस र प्रधानमन्त्री मोरिसन सहमत हुनुभएको छ,” वक्तव्यमा उल्लेख छ ।

उपराष्ट्रपति ह्यारिसले यसअघि क्यानडाका प्रधानमन्त्री जस्टीन ट्रुडो, फ्रान्सका राष्ट्रपति एम्यान्युएल माक्रोनलगायतसँग पनि कुराकानी गर्नुभएको थियो । गत जनवरीमा उपराष्ट्रपतिको जिम्मेबारी सम्हाल्नु भएकी ह्यारिसले वैदेशिक तथा कूटनीतिक सम्बन्ध सुधार्ने तथा ताजकी गर्ने प्रयासलाई प्राथमिकता दिनुभएको छ ।

Facebook Comments

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका