नेपाली खोज
शनिबार, फाल्गुन १५, २०७७

हालको खबर

  • होमपेज
  • महिलाले च’रमसु’ख पाउने ४ उपाय

महिलाले च’रमसु’ख पाउने ४ उपाय

  • Govinda Karki
  • सोमवार, फाल्गुन ३, २०७७
महिलाले च’रमसु’ख पाउने ४ उपाय

एजेन्सी । हाम्रो समाजमा परिवर्तन भइरहेको छ । मानिसहरूले सबै प्रकारका बिषयमा खुला रूपमा कुरा गर्न थालेका छन् । तर शारी’रिक सु’खभोग सम्बन्धि कुरा अझै पनि वर्जित मानिन्छ र यस सम्बन्धि खुलेर कुरा गरिदैन । शा’रीरिक सु’खभोग त्यस्तै यो एक विषय हो, जुन सम्बन्धि कुरा गर्न मानिसहरू सहजै महसुस गर्दैनन्।

यदि तपाईलाई लाग्छ शारी’रिक सु’खभोग केवल एक प्रकारले मात्र हुन्छ । तपाई गल’त हुनुहुन्छ। तपाईलाई थाहा पाउँदा छक्क पर्नुहुनेछ महिलाहरुमा ५ प्रकारका शा’रीरिक सु’खभोगका तरिका हुन्छन्।

यस्ता छन् ४ शा’रिरिक सु’खभोग

गो’प्य अंग :
महिलाको गो’प्य अं’ग अति विचित्रको छ । महिलामा हुने शारी’रिक सु’खभोग प्रक्रियाले मात्र चर’म शा’रीरिक सु’खभोग प्राप्त हुन्छ भनेर मानिन्छ। र, यो शारीरि’क सु’खभोग प्राप्त गर्न त्यती सजिलो भने छैन। गो’प्य अंग शारी’रिक सु’खभोगको एक विशेष प्रकारको अं’ग हो । जुन क’डा द’बाबको साथ बारम्बार हि’ट गर्नुपर्दछ, र त्यसपछि मात्र गो’प्य अं’गबाट शा’रीरिक सु’खभोग प्राप्त गर्न सकिन्छ।

क्लि’टरल :
क्लि’टोरिस महिलाको गो’प्य अंगमा रहेको सानो अं’ग हो जसले लाखौं स्नायुहरू समावेश हुन्छन । भ’गशेफ को हुडले ढाकिएको छ, यो अक्सर शा’रीरिक सु’खभोगको लागी सम्झाना आउने गर्छ । त्यसैले क्लिटो’रल प्राप्त गर्ने र यस भागलाई सक्रिए गर्ने उत्तम तरिका यसलाई औंलाहरूसहित गोलाकार गतिमा वा अगाडि–पछाडि हल्का रूपमा रग’ड्नु हो।

कॉ’म्बो :
जब २ शा’रीरिक सु’खभोगका अंगहरु सँगै स्टिम्युलेट गरिन्छ र शारी’रिक सु’खभोग प्राप्त हुन्छ। भने, यसलाई कम्बो अंग भनिन्छ। उदाहरण को लागी, यदि गो’प्य अं’ग र क्लिटरिस एकैसाथ सक्रिए हुन्छन् भने, प्राप्त शा’रीरिक सु’खभोग एकदम तीव्र हुन्छ र यसको प्रभाव सम्पूर्ण शरीरमा देख्न सकिन्छ।

सु’खभोग सक्रिए हुने स्थान छुदा :
तपाईंले त्यस्तो व्यक्तिलाई भेट्नुभयो जो चु’म्बन गरेर, का’उकुति लगाएर वा शरीरको कुनै अं’गमा शा’रीरिक सु’खभोगका अं’ग बाहेक अरुबाट पनि शारी’रिक सु’खभोग प्राप्त गर्छ । अध्ययनमा यो प्रमाणित गरेको छ कि शारीरि’क सु’खभोग नदिने भनिएका अं’ग जस्तै कार, थाइज आदिले पनि प्रतिक्रिया प्राप्त गर्दछ जुन केवल शारी’रिक सु’खभोगको रूपमा लिइन्छ ।

सत्तरी महिनापछि बन्यो सिंहदरबार
प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले पुनःनिर्मित सिंहदरबार तीन मोहडाको उद्घाटन गर्नुभएको छ । विसं २०७२ वैशाख १२ गतेको भूकम्पबाट क्षतिग्रस्त प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रिपरिषद्को कार्यालयसमेत रहेको देशको प्रमुख प्रशासनिकस्थल सिंहदरबारको पुनःनिर्माण सम्पन्न भएपछि आज उहाँले उद्घाटन गर्नुभएको हो ।

सो अवसरमा आयोजित कार्यक्रमलाई सम्बोधन गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले सरकारका तीनवर्षे कार्यकालका विषयमा जानकारी गराउनुभएको थियो । राष्ट्रिय पुनःनिर्माण प्राधिकरणद्वारा पश्चिमबाहेकका तीन मोहडाको लागत रु ८७ करोडमा पुनःनिर्माण भएको हो । उद्घाटनपछि प्रधानमन्त्री तथा मन्त्रीपरिषद्को कार्यालय यही भवनमा सर्ने जनाइएको छ । भूकम्पले भवन क्षतिग्रस्त भएपछि देशको प्रमुख कार्यकारीको कार्यालय सिंहदरबार परिसरमै रहेको तत्कालीन स्थानीय विकास मन्त्रालय रहेको भवनमा सारिएको थियो ।

पुनःनिर्माण सम्पन्न भई उद्घाटन भएका मोहडा विसं २०३० को आगलागीमा परेपछि विसं २०३७ मा नयाँ प्रविधि तथा आधुनिक निर्माण सामग्री प्रयोग गरी पुरानै स्वरुपमा पुनःनिर्माण गरिएको थियो । भौतिक प्रबलीकरणपछि अत्याधुनिक सुविधासम्पन्न बनाउन भवनमा आपत्कालीन तथा अग्नि नियन्त्रक संयन्त्र राखिएको छ । कार्यालयमा २४ सै घण्टा उपलब्ध हुने ताजा हावासहितको वातानुकूलन प्रणालीसमेत जडान गरिएको छ ।

सिंहदरबार पुनःनिर्माण कार्यान्वयन गराइरहेको प्राधिकरण मातहतको केन्द्रीय आयोजना कार्यान्वयन एकाइ (भवन) का आयोजना निर्देशक श्यामकिशोर सिंहका अनुसार दुई चरणमा ठेक्का व्यवस्थापनमार्फत तीन मोहडाको पुनःनिर्माण भएको हो । उत्तर, दक्षिण र पूर्व खण्डलाई नयाँ प्रविधि तथा आधुनिक निर्माण सामग्री जस्तै सिमेण्ट, बालुवा, छड, ‘बोण्डिङ केमिकल’ प्रयोग गरी पुरानै स्वरुप नबिग्रिने गरी प्रबलीकरण गरिएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । निर्माण कम्पनी शर्मा–न्यू टेक्निकलले प्रथम चरणको काम गरेको तथा शर्मा–माइक्रोटेक–न्यू टेक्निकल जेभीले दोस्रो चरणको काम गरेको एकाइले जनाएको छ ।

पश्चिम मोहडाको प्रबलीकरण जारी
आगलागीबाट बचेको पश्चिम मोहडाको पुरानै प्रविधि तथा निर्माण सामग्री प्रयोग गरी प्रबलीकरण भइरहेको छ । सो भाग भत्काएर नयाँ बनाउने वा प्रबलीकरण गरी पुनःनिर्माण गर्ने विषयमा आवश्यक अध्ययन तथा विज्ञबीच छलफलले समय लिएको थियो । सम्पदा संरक्षणको दृष्टिकोणले पुरानै शैली र स्वरुपमै बचाउन प्रबलीकरण नै गर्न उपर्युक्त भएको निष्कर्ष आएपछि प्राधिकरणबाट प्रबलीकरण भइरहेको छ ।

विसं २०७६ असोज २७ गतेदेखि शुरु भएको पश्चिम मोहडाको पुनःनिर्माणको हालसम्म ५० प्रतिशत प्रगति भइसकेको छ । मूल्यअभिवृद्धि करबाहेक करीब रु ४६ करोड ८८ लाखमा शर्मा–गौरी पार्वती–न्यू टेक्निकल जेभीले पश्चिम भागको प्रबलीकरण गरिरहेको छ । आगामी असारसम्म पश्चिमी मोहडाको काम पनि सक्ने जानकारी गराइएको छ ।

Facebook Comments

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका