नेपाली खोज
आइतवार, माघ ११, २०७७
  • होमपेज
  • अब मात्र २० मिनेटमा आउने भयो कोरोना परीक्षणको नजिता

अब मात्र २० मिनेटमा आउने भयो कोरोना परीक्षणको नजिता

  • Govinda Karki
  • मङ्लबार, मंसिर १६, २०७७
अब मात्र २० मिनेटमा आउने भयो कोरोना परीक्षणको नजिता

काठमाडौ । सरकारले सोमबारबाट कोरोना भाइरस परीक्षणमा एन्टिजेन परीक्षण सुरु गरेको छ । कोरोना भाइरस पत्ता लगाउन एन्टिजेन परीक्षण सुरु गरिएको स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालय अन्तर्गतको इपिडिमियोलोजी तथा रोग नियन्त्रण महाशाखाका निर्देशक डा।वासुदेव पाण्डेले जानकारी दिए । काठमाडौं उपत्यकाका कोरोना प्रभावति क्षेत्रमा एन्टिजेन परीक्षण सुरु गरिएको खबर आजको गोरखापत्र दैनिकले छापेको छ ।

काठमाडौं महानगरपालिकाका कोरोना जोखिम क्षेत्र पहिचान गरी परीक्षण सुरु गरिएको हो । डा. पाण्डेका अनुसार काठमडौं महानगर क्षेत्रमा कोटेश्वर, विशालनगर, चाबहिल, मित्रपार्क, बालाजु क्षेत्रमा एन्टिजेन परीक्षण गरिनेछ । सोमबार पाँचसय जनाको एन्टिजेन परीक्षण गरिएको छ । एन्टिजेनबाट २० र २५ मिनेटमै कोरोना परीक्षणको गरी रिपोर्ट आउने पाण्डेले बताए ।

‘एन्टिजेनमा पपिसिआर जस्तै विधि हो । घाँटीबाट स्वाब संकलन गरेर परीक्षण गरिन्छ,’ पाण्डेले भने । संक्रमितको सम्पर्कमा आएकाहरुलाई स्थानीय निकायको सहयोगमा काठमाडौंका कोरोना हटस्पट क्षेत्रका बासिन्दालाई मात्र एन्टिजेन परीक्षण गर्न लागिएको हो ।

पाण्डेले तीनहजार पाँचसय जनसंख्यामा एन्टिजेन परीक्षण गरेर त्यसको नतिजाको आधारमा थप परिक्षण गरिने जानकारी दिए । विश्व स्वास्थ्य संगठनका अनुसार एन्टिजेन परीक्षणमा ८५ प्रतिशत मात्रै प्रभावकारी मानिन्छ ।

Facebook Comments

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका