नेपाली खोज
बुधबार, माघ १४, २०७७
  • होमपेज
  • नेपाल सरकारद्वारा कोरोना भाइरसको औषधि रेम्डेसिभिर आयात तथा विक्री वितरणको अनुमति

नेपाल सरकारद्वारा कोरोना भाइरसको औषधि रेम्डेसिभिर आयात तथा विक्री वितरणको अनुमति

  • Nirmala Karki
  • शुक्रबार, अशोज ३०, २०७७
नेपाल सरकारद्वारा कोरोना भाइरसको औषधि रेम्डेसिभिर आयात तथा विक्री वितरणको अनुमति

काठमाडौँ, ३० असोज: सरकारले कोरोना भाइरस (कोभिड १९)को उपचारमा प्रयोग हुने रिम्डेसिभिर औषधि आयात तथा विक्री वितरण गर्न तीन कम्पनीलाई अनुमति दिएको छ । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयका सहप्रवक्ता डा. समीरकुमार अधिकारीले औषधी व्यवस्था विभागबाट अनुमति पाउनेमा दुई नेपाली र एक भारतीय कम्पनी छन् ।

उहाँका अनुसार नेपालका दुई कम्पनी यती फार्माकेम डिस्ट्रिब्युटर्स प्राइभेट लिमिटेड ललितपुर, सिनर्जी ओभरसिज प्राइभेट लिमिटेड काठमाडौं र भारतको हेट्रो ल्याब्स लिमिटेडलाई रेम्डेसिभिर आयात तथा बिक्री वितरणका लागि अनुमति दिइएको छ । नेपालमा कोभिड १९ को उपचारका लागि अहिलेसम्म कुनै पनि औषधि नभएको सन्र्दभमा नेपालले पनि अनुसन्धानात्मक प्रयोजनका लागि रेम्डिेसिभिर नामक औाषधि प्रयोगमा ल्याएको छ । (रासस)

Facebook Comments

तपाइको प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Your email address will not be published. Required fields are marked *

हामी तपाईंको इमेल अरू कसैसँग साझा गर्दैनौं।

ट्रेन्डिङ

धेरै कमेन्ट गरिएका